HAVELSAN A.Ş. Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı'nın bir kuruluşudur.
HAVELSAN A.Ş. Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı'nın bir kuruluşudur.

Sızma Testleri

HAVELSAN, Türk Standartları Enstitüsü’nün verdiği ağ, sistem altyapısı, web uygulamaları ve veritabanlarını kapsayan Sızma Testi Hizmeti Veren Firma Yeterlilik Belgesini en üst seviyede (A Tipi) ülkemizde alan ilk firmadır. HAVELSAN, bilgi varlıklarının farkına varma, sahip olduğu varlıkları koruyabilme, iş sürekliliği gibi gereksinimlerin karşılandığı ISO/IEC 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemleri belgesine de sahiptir. Ayrıca tesis ve personel için temin edilen güvenlik belgeleri (klerans) ile hizmetlerin güvenilirliğini her koşulda sağlayabilmektedir.

İhtiyaçlar doğrultusunda uzaktan ya da yerinde gerçekleştirilebilen senaryolar ile açıkların ortaya çıkarılması, zayıflıkların tespiti, hem kabul görmüş test araçları hem de alanında uzman personelin tecrübelerine dayanarak bizzat kendileri tarafından gerçekleştirilmektedir. Yapılan testler sonucunda kuruma özel sonuç raporu hazırlanmaktadır.

Sistemin, bilgi varlıklarının, test sonuç raporlarının güvenli şekilde muhafaza edilmesi ve gerektiği zamanda yok edilmesi hususlarında sahip olunan standartlar ve kazanılmış olan deneyimlerle HAVELSAN kurumlar ile arasındaki güvenilirliği her zaman korumaktadır.
 

Kayıt: 1.9.2016
Güncelleme:17.1.2017