DÜNYANIN İLK 100 ŞİRKETİ ARASINDAYIZ

KATEGORİLER

HAVELSAN, dünyanın en güçlü savunma şirketlerinin belirlendiği Defence Top 100 listesine girdi.

Uluslararası savunma dergisi Defence News tarafından her yıl şirketlerin savunma gelirlerine göre belirlenen listede HAVELSAN, 295.61 milyon dolarlık savunma geliriyle listede yer alan 7 Türk şirketinden biri olmayı başardı.

HAVELSAN ayrıca, 2018 yılında elde ettiği 278.60 milyon dolarlık gelire oranla 2019 yılında yüzde 6’lık artış yakalayarak, gelir artışı elde eden 3 Türk şirketinden biri oldu.

HAVELSAN’ın 2019 yılı toplam geliri 342.27 milyon dolar olurken, savunma gelirleri toplam gelirin içinde yüzde 86 pay aldı.

HAVELSAN Genel Müdürü Dr. Mehmet Akif Nacar, Türkiye’nin 7 savunma şirketinin, dünyanın en prestijli listesinde ilk 100 arasında yer almasının, savunma sanayimizin teknolojik gelişiminin ve buna bağlı artan ihracat potansiyelinin yansıması olduğunu dile getirdi.

Nacar, elde edilen bu başarının HAVELSAN kadar savunma sektörümüzün de başarısı olduğunu hatırlatarak, “Bu başarı topyekûn savunma sektörümüzün başarısıdır. Savunma Sanayii İcra Komitemiz, Savunma Sanayii Başkanlığımız, Milli Savunma Bakanlığımız, Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfımız, çalışanlarımız, iç ve dış müşterilerimiz ile iş ortaklarımız bu başarıda pay sahibidir. Ülkemize ve HAVELSAN’a hayırlı olsun” diye konuştu.

Nacar, HAVELSAN ile birlikte Defence Top 100 Listesinde yer alan ASELSAN, TUSAŞ, ROKETSAN, STM, BMC ve FNSS yönetimlerini ve çalışanlarını da tebrik etti.

17 08 2020
İlgili Haberler