Üniversite Sanayii İşbirliği

Buluştaylar ve Akademi Etkinlikleri
HAVELSAN tarafından geleneksel olarak düzenlenen üniversite-sanayi buluştaylarına devam edilmiştir. Türkiye’nin  dört bir yanından akademisyenler bir araya gelerek HAVELSAN ile yapabilecekleri projeleri değerlendirmiştir.
HAVELSAN’da ayda 2 defa düzenlenen akademi günlerinde; alanında uzman öğretim üyeleri ile bir araya gelen mühendisler ve uzmanlar  ortak araştırma projeleri üzerinde beyin fırtınası gerçekleştirme imkânı bulmuştur. Büyük veriden oyunlaştırmaya, siber güvenlikten ürünleşmeye birçok alanda akademi günleri düzenlenmiş ve bu etkinliklere gerek HAVELSAN gerekse vakıf şirketlerimizden toplamda 400 kişinin üzerinde katılım sağlanmıştır. Akademi dünyası ile yakınlaştığımız bu günler sayesinde üniversite-sanayi işbirliklerimiz katlanarak büyümüştür.
“HAVELSAN Akademi Yayınları” başlığı altında toplanmak üzere çalışmalar başlatılmış, böylece bu yayınlardan ilgili tüm paydaşların faydalanması amaçlanmıştır. 


 
   
 
HAVELSAN Akademi Sertifika Programları
Genç mühendis adaylarının bilişim sektöründe doğru bir kariyer başlangıcı yapmaları için Türkiye’nin dört bir yanından alınan başvurular ile HAVELSAN Akademi Sertifika Programları düzenlenmiştir. Bu kapsamda Yazılım Mühendisliği,Siber Güvenlik ve Test Mühendisliği Sertifika Programları düzenlenerek öğrencilerimize bu önemli alanlar hakkında HAVELSAN uzman mühendisleri tarafından eğitimler verilip pratik uygulamalar yapılmıştır. İlk kez düzenlenen bu programlar sonucunda başarılı olan öğrencilerimiz HAVELSAN ailesine katılmıştır.
 
Savunma Sanayii İçin Araştırmacı Yetiştirme Programı
Savunma Sanayii Müsteşarlığı’nın önderliğinde başlatılan Savunma Sanayii için Araştırmacı Yetiştirme Programı kapsamında HAVELSAN ihtiyaçlarına yönelik faaliyetler yürütülmektedir. Programı imzaladığımız üniversite sayısı 20’e ulaşmış olup, üniversitelerimizle siber güvenlik, ciddi oyun, 5G gibi HAVELSAN’ın yöneldiği teknoloji alanlarında projeler çalışılmaya başlanmıştır.
 

Ortak Araştırma Laboratuvarları
Ortak araştırma laboratuvarı kapsamında Bilkent Üniversitesi ile başta büyük veri olmak üzere derin öğrenme, bulut bilişim gibi konularda çalışmak üzere BİLKENT-HAVELSAN Data Science Lab’ı 2016 yılında kurulmuştur. Üniversite ile HAVELSAN araştırmacılarının birlikte çalışması ve çift taraflı teknoloji transferi hedeflenenen bu labda sağlık ve siber güvenlik alanlarında proje çalışmaları yapılmaktadır. Farklı temalarda benzer laboratuvar kurulum çalışmaları önümüzdeki dönemde de devam edecektir.

 

 HAVELSAN Akademi web sitesine ulaşmak için TIKLAYINIZ

Kayıt: 27.12.2017
Güncelleme:14.12.2018