Personel Seçme ve Yerleştirme Sürecimiz

HAVELSAN'da eleman seçme ve yerleştirme sürecinin amacı, mevcut pozisyon açıklarını, yıllık yapılan insan gücü planlamaları doğrultusunda, şirket vizyonu, misyonu ve kurum kültürüne en uygun temel yetkinlikler ile pozisyona ait özel yetkinliklere göre seçilmiş en uygun aday ile doldurmaktır.
 
HAVELSAN'a başvurular anlaşmalı olduğumuz www.kariyer.net ve www.linkedin.com internet siteleri aracılığıyla yapılabilir. Şirketimize iletilen tüm başvurular, İnsan Kaynakları veri tabanına kaydedilir. Yıllık işgücü planlaması doğrultusunda pozisyon açığı olduğu takdirde, bu veri tabanından araştırma yapılarak, iş tanımları ile gerekli niteliklere uyan adaylardan bir havuz oluşturulur.
 

Aranan pozisyona uygun yetkinliklere sahip olan adaylar İşe Alım Kriterleri kapsamında aşağıda yer alan Aday Sınav Gereklilikleri Esasları başlığı altında yer alan kriterlere göre ön değerlendirmeye alınır. Ön değerlendirme sonucunda uygun bulunan adaylarla Teknik Mülakat yapılır. Bu mülakatta adaylar ilgili yöneticiler tarafından teknik açıdan değerlendirilir. Mülakat sonucunda en başarılı olan adaylara kişilik testi uygulanır ve Personel Değerlendirme Kuruluna alınır.


İnsan Kaynaklarının da bulunduğu Personel Değerlendirme Kurulunda adayların temel yetkinlikleri, profosyenel hayattaki tutum ve davranışları ile şirkete uygunlukları değerlendirilir. Kurul sonucunda uygun bulunan adaylara İnsan Kaynakları tarafından iş teklifi yapılır ve işe yerleştirme işlemleri tamamlanır.

Kayıt: 19.8.2016
Güncelleme:9.2.2018