Bakan ÖZLÜ, HAVELSAN Standında

5. Özel Sektör Ar-Ge Merkezleri Zirvesi ATO Congressium’da gerçekleştirildi. Açılış seremonisinin ardından Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, fuar alanında HAVELSAN’ı ziyaret etti.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü ile beraberindeki heyet, açılışı Cumhurbaşkanı Külliyesi Beştepe Millet Cami Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen açılış töreninin ardından fuar alanını ziyaret etti. Düzenlenen ziyaret kapsamında Bakan Özlü, HAVELSAN Standını ziyaret etti. HAVELSAN Ar- Ge ürünlerini inceleyen Bakan Özlü, “HAVELSAN’ı çok yakından takip ediyorum, başarılarınızın devamını dilerim” dedi.

Özel sektör firmalarının stantlarını gezen Özlü, başta savunma ve otomotiv sanayisi olmak üzere çeşitli alanlarda yürütülen çalışmalara ilişkin bilgiler aldı.

HAVELSAN 5. Ar- Ge Zirvesi kapsamında geliştirme projelerini sergiliyor. Akustik algılayıcılarla uzaktan ateş eden Ateşli Silah Yeri Tespit Sistemi (ATEŞKES) demo ve kullanım alanıyla büyük ilgi gördü. HAVELSAN standında ayrıca, Komuta Kontrol Bilgi Sistemi (HARBİYE) adıyla bilinen özgün HAVELSAN Komuta Kontrol ve Bilgi Sistemi de sergileniyor. HAVELSAN’ın deniz platformlarına yönelik çalışmalarına ev sahipliği yapan İstanbul’daki Deniz Savaş Yönetim Sistemi Teknolojileri Merkezi de her platforma özel olarak geliştirilen özgün sistemleri ile basının ve ziyaretçilerin ilgi odağı oldu.

Kayıt: 27.9.2016
Güncelleme:16.4.2019