Barış Kartalı’nda Son Teslimat Tamam

2003 yılında başlayan ve HAVELSAN’ın komuta kontrol, iletişim, bilgisayar, istihbarat, gözetleme ve keşif sistemlerinde yer aldığı Barış Kartalı Projesi’nde dördüncü uçak “BATI” teslim edildi.  
 
Barış Kartalı Projesi’nde geniş ölçekli komuta kontrol, iletişim, bilgisayar, istihbarat, gözetleme ve keşif sistemlerinde yer aldığımız BATI isimli dördüncü uçağın teslimatı Genel Kurmay Başkanı Org. Hulusi Akar, Hava Kuvvetleri Komutanı Org. Abidin Ünal, HAVELSAN Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Öztekin, Ana Yüklenici BOEING  Airborne Survaillance Command and Control Program Müdürü Mark Ellis ve diğer Boeing yetkilileri ve proje ekibinin de geniş katılımı ile gerçekleştirildi.
 
BOEING Firmasının en büyük alt yüklenicilerinden biri olan HAVELSAN, düzenlenen teslimat töreni ile projenin geliştirme kısmını da tamamlamış oldu. Ayrıca, HAVELSAN 31 Ocak 2014 tarihinde gerçekleşen ilk Hava Erken İkaz Komuta Kontrol Sistemi (HİK) Uçağı teslimatı sonrası Konya Ana Operasyon Üssü’nde başlayan Ara Destek Dönemi’ne de girmiş oldu. Ara destek dönemi kapsamında beş yıl boyunca HAVELSAN, 131.HİK Filo Komutanlığı’na teslim edilen 4 adet uçak için operasyonel destek ve yazılım bakım faaliyetlerini Konya Üssü’nde görev yapan 24 personeli ile sürdürecek.
 
Projenin başlangıç yılı olan 2003 yılından beri her türlü sorunu yüksek özveri ve yoğun çalışmayla çözümlediğimiz Barış Kartalı Projesi’nde ürünlerimiz artık Kuvvetimizin ve Milletimizin hizmetindedir. Edindiğimiz kazanımları kullanarak geliştirdiğimiz modernizasyon ve millileştirme önerilerini yaptığımız tanıtımlarla kullanıcı ve karar mercilerinin dikkatine sunmuş bulunuyoruz. Kullanıcı beklentilerine en uygun, maliyet etkin modernizasyon ve millileştirme önerilerini olgunlaştırma çabalarımızı sürdürmeye devam edecektir. Bu gayretlerimizin sonucu olarak, Barış Kartalı Projesi’nin HAVELSAN çözümleri ile yaşam döngüsüne devam edeceğine inancımız tamdır.

Kayıt: 20.1.2016
Güncelleme:5.9.2016