Hava Kuvvetleri EHTES’e Devam Dedi

Elektronik Harp Test ve Eğitim Sahası (EHTES) Lojistik Destek Projesi (LDP) 10 Ağustos 2016 tarihinde Savunma Sanayi Müsteşarlığı  ve HAVELSAN arasında imzalandı. Proje kapsamında Konya Atış Sahası, Tersakan Atış Sahası ve 3. Ana Jet Üssü’nde 5 yıl boyunca Türk Hava Kuvvetleri’ne Performansa Dayalı Lojistik Destek (PDLD) hizmeti verilecek.

EHTES, Türk Hava Kuvvetleri için HAVELSAN tarafından tasarlandı ve 1998 yılında teslim edildi. 2013 yılına kadar işletme/idamesi ile birlikte yeni tehdit sistemlerinin entegrasyonu yine HAVELSAN tarafından başarıyla yapıldı. HAVELSAN’ın Elektronik Harp alanındaki kabiliyetleri için vitrin olan saha, Pakistan ve Güney Kore Elektronik Harp ile Suudi Arabistan Atış Sahalarının HAVELSAN tarafından geliştirilmeleri için referans oldu. İşletmesinin HAVELSAN’a yeniden verilmesiyle ilave kabiliyetlerle donatılacak saha, özellikle Körfez bölgesinde ihtiyaç duyulan Elektronik Harp sahaları için referans olmaya devam edecek.

EHTES LDP anahtar teslimi Performansa Dayalı Lojistik Destek kurgusuyla Savunma Sanayii’nde ilk olup, bu kurgunun gelecekte yaygınlaştırılması için örnek olması açısından da SSM için önem arz etmektedir.

Kayıt: 17.8.2016
Güncelleme:5.9.2016