HAVELSAN, Sayp Ortaklarına Başkent Üniversitesi'ni Kattı

Savunma Sanayii Müsteşarlığı tarafından yürütülen Savunma Sanayi için Araştırmacı Yetiştirme Programı (SAYP) kapsamında HAVELSAN, 14. protokolünü Başkent Üniversitesi ile imzaladı. Protokole HAVELSAN adına Teknoloji ve Akademi Direktörü Doç.Dr. İzzet Gökhan Özbilgin imza koydu.

Üniversitenin Bağlıca Kampüsü'nde düzenlenen törende, Savunma Sanayii Müsteşarlığı, Başkent Üniversitesi, HAVELSAN, ANOVA, ASELSAN, FNSS, Nurol Makina, Onur Mühendislik, ROKETSAN, TUSAŞ ve YOL-BAK şirketleri arasında SAYP mutabakat metni imzalandı.

“Savunma sanayisinde mutlak yerlilik ve mutlak millilik”

Savunma Sanayii Müsteşar Yardımcısı Celal Sami Tüfekçi, protokol imza töreninde yaptığı konuşmada, bu organizasyonla üniversitede savunma sanayisi alanındaki münferit çalışmaların daha sistematik hale geleceğini ve canlılığın artacağını dile getirdi.
Başkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Haberal da protokolle üniversitedeki birçok araştırmacı, öğrenci ve akademisyenin savunma sanayi projelerinde önemli roller alacağının altını çizdi.
Tören, plaket takdimi ve aile fotoğrafı çekimi ile sona erdi.
Protokol, Savunma Sanayii Müsteşarlığı’nın yönlendirmesiyle, savunma sanayi şirket çalışanlarının protokol kapsamındaki üniversitelerde gerçekleştirdikleri lisansüstü akademik çalışmalarını, Ar-Ge ihtiyaçlarına yönelik olarak yapmalarını teşvik ediyor.

Kayıt: 9.12.2016
Güncelleme:20.1.2017