HAVELSAN, EFES 2016 Tatbikatı'nda

Bu yıl ilk kez savunma sanayi firmalarına açılan EFES Tatbikatında HAVELSAN 200 metrekarelik standında misafirlerini ağırlıyor. Yeteneklerini konseptler altında ilgilisine ulaştıran Türkiye’nin yazılım ve sistem entegratörü devi, yerli ve yabancı katılımcılara yetkinliklerini sergiliyor.
 

İlk kez savunma sanayii firmalarına tatbikat alanında yer ayıran EFES Tatbikatında HAVELSAN yetkinliklerini 200 metrekarelik kapalı standında sergiliyor.
 
Türk Silahlı Kuvvetlerimizin envanterinde bulunan HAVELSAN ürünleri Tatbikatta fiili olarak kullanılıyor. Öte yandan savunma sanayi sergi alanında konseptler altında ilgililer HAVELSAN’ın yetkinlikleri ile ilgili olarak da hem demo görme hem de sistemleri yakından inceleme imkânı buluyor.
 
Katılımcı birlik ve karargâhların, birleşik ve müşterek harekâtın komuta kontrol ve lojistik konularını da içerecek şekilde planlama ve karşılıklı çalışabilirlik yeteneklerini geliştirmeyi hedefleyen tatbikatta bu yıl 74 ülkeden yabancı gözlemci katılıyor.

EFES 2016’da HAVELSAN ÜRÜNLERİ

HAVELSAN tarafından geliştirilen ve envantere giren Savaş Yönetim Sistemi’nden Komuta Kontrol Sistemlerine birçok sistem tatbikatta fiili olarak kullanılırken öte yandan sergi alanında dört ana konsept ile ürün sergisi gerçekleştiriliyor.

ITEX(Entegre Taktik Ortam Eğitim Sistemi) Konsepti Altında Topçu İleri Gözetleyici ve Ateş İdare Merkezi Eğitim Simülatörü, Füze Sistemleri Eğitim Simülatörü, Atış Eğitim Simülatörü ve Paraşüt Simülatörü anlatılıyor.
 
3MES(Meskûn Mahallerde Muharebe, Eğitim ve Test Merkezi) Konseptinde; Tatbikat Kontrol Merkezi, Harekât Alanı Üç Boyutlu Canlandırma Modülü ile Çatışma Simülatörü ürünleri ilgililerine sunuluyor.
 
Komuta Kontrol Savaş Sistemleri kapsamında Müşterek Komuta ve Kontrol Bilgi Sistemi (HARBİYE), görüntü yazılım analizi sistemi GAYE ve Ateşli Silah Yeri Tespit Sistemi (ATEŞKES) bulunuyor.
 
Öte yandan Siber Güvenlik Konseptinde HAVELSAN’ın stratejik önem ile ele aldığı Siber Güvenlik yetenekleri canlı saldırı ve savunma gösterileri ile sergileniyor.

Kayıt: 31.5.2016
Güncelleme:16.4.2019