HAVELSAN, Türk Hava Kurumu Üniversitesi'ndeydi!

HAVELSAN’DAN TÜRK HAVA KURUMU ÜNİVERSİTESİ’NDE KAPSAMLI ETKİNLİK
 
HAVELSAN’ın sponsor olduğu1. Uluslararası Havacılık ve Uzay Konferansı 25 – 26 Eylül 2014 tarihlerinde Türkiye’nin ilk ve tek havacılık ve uzay bilimleri üniversitesi olan Türk Hava Kurumu Üniversitesi’nde gerçekleştirildi.  

Eğitim, simülasyon, değerlendirmeve test sistemlerinde Türkiye’nin öncü firmalarından olan HAVELSAN, tanıtım standında akademisyenlerle ve üniversite öğrencileriyle bir araya gelme fırsatı buldu.

VAUGHN COLLEGE REKTÖRÜNDEN HAVELSAN STANDINA ZİYARET
THK Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ünsal Ban ve Mühendislik Fakültesi Dekanı Doç. Dr. İzzet Gökhan Özbilgin akademik işbirliği içerisinde oldukları dünyanın önde gelen üniversitelerinden Vaughn College’ın Rektörü Prof. Dr. Sharon De Vivoile birlikte HAVELSAN standına ziyarette bulundu. HAVELSAN’ın eğitim, simülasyon, değerlendirmeve test sistemlerine yönelik kabiliyetleri ile ilgili bilgi alan De Vivo, simülatörlerin uçuş eğitimindeki yerinin önemine değindi. HAVELSAN ise havacılık ve bilişim alanlarındaki yeteneklerini Türk Hava Kurumu Üniversitesi’nin misyonu ve vizyonu ile birleştirerek güzel projelere imza atmayı dilediklerini belirtti.

HAVELSAT SUNUMU İLGİ ÇEKTİ
HAVELSAT Proje Yöneticisi Serhan Gökçebağ'ın da "Küp Uydularda Yazılım Tabanlı Radyo ile Uydu ve Yer Haberleşmesi Gösterimi" konulu bir sunum yaptığı konferansa üniversitede öğrenim goren çok sayıda öğrenci katıldı.

HAVELSAN İDEAL İŞVEREN!
Diğer taraftan üniversitede öğrenim goren geleceğin uzay, uçak, elektrik ve elektronik, bilgisayar, endüstrivesistem, makine, mekatronik mühendisleri ile Hava Ulaştırma Fakültesi ve İşletme Fakültesi Bölümü öğrencileri HAVELSAN standına büyük ilgi gösterdi. Kurumsal İletişim ve İnsan Kaynakları personeliyle sohbetlerinde HAVELSAN’ı daha yakından tanıma fırsatı bulan öğrenciler kariyer ve staj olanakları konusunda bilgi aldı.

UNIVERSUM ARAŞTIRMASINA GÖRE, HAVELSAN Y KUŞAĞININ TERCİHİ
Harward Business Review Türkiye’ninEylül 2014 sayısında yer verdiği Universum’un "Türkiye’nin Y Kuşağı’nın (1980-99 yılları arasında doğanlar) İdeal İşverenleri" araştırmasının sonuçlarına görede HAVELSAN, Mühendislik/IT alanında geçen sene 25. sırada bulunduğu listede bu sene 16. sıraya yükselmiş durumda bulunuyor.

Kayıt: 13.10.2014
Güncelleme:3.9.2016