HAVELSAN, Turkishtime Ar-Ge Listesine Hızlı Giriş Yaptı

Turkishtime Ar-Ge 250 araştırmasında HAVELSAN bu yıl ilk kez listeye 8’inci sıradan girdi. Türkiye’nin en kapsamlı araştırmalarından biri olan Turkishtime Ar- Ge 250 araştırmasına bu yıl savunma sanayi şirketleri damga vurdu. Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı’nın kuruluşu olan HAVELSAN, 108 milyon TL’lik Ar-Ge bütçesi ile 8înci oldu.

Araştırma ve Geliştirmeye ayrılan pay, ülkelerin gelişmişlik düzeyleri ve ihracat yapabilme yetkinlikleri ile doğrudan ilintili. HAVELSAN uluslararası pazarda yerini sağlamlaştırmak, rekabet gücünü artırabilmek için ihraç ettiği sistemleri oluşturan alt sistemlerde yoğun Ar-Ge faaliyetleri yürütüyor. Böylece dışa bağımlılıktan kurtulmak için HAVELSAN, hem kendi Ar-Ge imkânlarıyla hem de alt yüklenici eko sistemi için de millileşmeye önem veriyor.

Turkishtime Ar-Ge Araştırması’nın sunduğu veri seti, Türk şirketlerinin inovasyon ve Ar-Ge konusundaki eğilimlerini ortaya koyuyor. HAVELSAN, Ar-Ge konusunda da kendini kanıtlamış bir şirket olarak ülkemizde yerli üretim, araştırma- geliştirme ve ihracat denildiğinde akla gelen prestijli bir marka olma hedefini de gerçekleştirmiş oluyor.

Kayıt: 7.12.2016
Güncelleme:20.1.2017