HAVELSAN ABD'de Türk Bilim Adamları ile Buluşuyor

Her yıl düzenlenen TASSA konferanslarının bu yılki teması “Bilim ve Toplum”. Konferans, ABD’de akademik çalışmalarını sürdüren bilim adamlarına ulaşarak HAVELSAN’ın Ar-Ge alanları, yetkinlikleri ve potansiyel projeleri hakkında bilgi vermeyi hedefliyor. Konferansta düzenlenecek iş fuarı ile doktora yapmakta olan öğrencilere HAVELSAN’daki iş fırsatları aktarılarak yapılan çalışmalar da anlatılacak. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanımızın da katılacağı etkinlikte HAVELSAN, şirketimizi tanıtarak olası işbirlikleri için ilgililere ulaşacak.

Bu sene üye olarak katılım sağlayan HAVELSAN adına konferansa Yönetim Kurulu Başkanvekili Taner Düvenci, Akademi Direktörü Doç. Dr. İzzet Gökhan Özbilgin ve Ar-Ge Direktörü Göker Canıtezer katılacak.

TASSA’nın resmi sitesi, konferans temasını şu şekilde açıklıyor; “Bilimsel ilerlemeler önümüzdeki orta vadede sürdürülebilir çözümleri önemli hale getiriyor. Bu gelişmelerin doğuracağı teknik ve sosyal gereklilikler yeni fırsatlar da yaratıyor.”

Konferansa 2015 yılında Kimya dalında Nobel Ödülü alan Prof. Dr. Aziz Sancar, TIAX Başkanı Kenan Şahin de konuşmacı olarak katılarak hitapta bulunacak.
 
Detaylı bilgi için web sitesi; www.tassausa.org


Kayıt: 22.3.2016
Güncelleme:5.9.2016