HAVELSAN Ailesi Ata'nın Huzurunda

Türkiye’nin sistem entegratörü ve yazılım devi HAVELSAN, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ebedi istirahatgahında ziyaret etti.

HAVELSAN Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Öztekin Başkanlığındaki 1200 HAVELSAN çalışanı, Aslanlı Yol’un başından tören kıtasıyla birlikte mozoleye yürüdü. Mozoleye çelenk koyulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu.

Mozole önünde günün anısına çekilen aile fotoğrafının ardından Yüksel Öztekin, HAVELSAN Genel Müdürü Ahmet Hamdi Atalay, Genel Müdür Yardımcıları ve Direktörler Misak-ı Milli kulesine geçti. Misak-ı Milli Kulesinde HAVELSAN Yönetim Kurulu Başkanı Anıtkabir özel defterini imzaladı ve yazdıklarını yüksek sesle okudu. Öztekin deftere şu sözleri yazdı:

“Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK,

Ebediyete intikalinizin 78. yıldönümünde HAVELSAN ailesi olarak Anıtkabir’de huzurunuzdayız.

Zaferleri ve mazisi insanlık tarihi ile başlayan Türk ordusunun, vatan ve milleti, dâhilî ve harici her türlü tehlikelere karşı korumak olarak tarif ettiğiniz vazifesini layıkıyla yapabilmesi için Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı bağlısı bir kurum olarak, ordumuzun yanında durmaya devam ediyoruz. HAVELSAN olarak, ordumuzun, “askerlik tekniğinin bütün modern silah ve vasıtalarıyla donatılması” için azimle çalışıyoruz.

Silahlı Kuvvetlerimize verdiğimiz desteğin yanı sıra, tam bağımsızlık hedefini yerine getirmek amacıyla sivil alanda da devletimize ve milletimize hizmet ederek “büyük Türk milletini muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkarmak” için de çalışmalarımıza devam ediyoruz. Başarılı çalışmalarımız ve sunduğumuz ürün ve çözümler ile ülkemiz dışında da pek çok dost ve müttefik ülkede güvenilir çözüm ortağı olmuş durumdayız.

Türk gençliğine duyduğunuz güven ile Cumhuriyetimizi emanet ettiğiniz nesiller olarak HAVELSAN ailesinin tüm fertleri, açtığınız yolda gösterdiğiniz hedefe ve yüksek ideale durmadan ve yorulmadan yürümeye devam ediyor. Bizlere bıraktığınız bu kutsal emaneti korumakta ve yükseltmekte kararlıyız.

Huzurunuzda bir kez daha saygıyla eğiliyor, sizi minnet ve özlemle anıyoruz.

Ruhunuz şad olsun.”


Kayıt: 11.11.2016
Güncelleme:20.1.2017