HAVELSAN A.Ş. CMMI Seviye 3 Değerlendirmesini Bir Kez Daha Başarıyla Tamamladı.

HAVELSAN, 10 - 24 Ekim 2014 tarihleri arasında gerçekleştirilen CMMI Seviye 3 değerlendirmesini bir kez daha başarılı bir şekilde tamamlamış, uyguladığı HAVELSAN süreçlerinin Seviye 3 süreç olgunluğunu devam ettirdiğini kanıtlamıştır.
 
“Capability Maturity Model Integration (CMMI) (Bütünleşik Yetenek Olgunluk Modeli) for Development Versiyon 1.3 – 3” seviyelendirmesi aynı zamanda HAVELSAN başarısının arkasındaki gücün, çalışanlarıyla birlikte iş yapış biçimindeki profesyonelliğin de bir göstergesidir.
 
CMMI, en iyi uygulamaları içeren bir süreç iyileştirme modeli olup, kuruluşların süreç olgunluklarını değerlendirir. Modelin temel amacı, kurumları sistematik bir yaklaşımla yönetilebilir kılmak, olgunluk düzeyi arttıkça da kurumda verimlilik artışı sağlayıp riskleri minimize etmektir.
 
Türkiye’deki en geniş kapsamlı değerlendirmeyi, tüm teknik grupları ve ilgili destek bölümleri ile başarıyla tamamlayan HAVELSAN, Türk savunma sanayi sektöründe sahip olduğu yetkinlikleri başarıyla sürdürmekte ve yeni başarılara imza atmaya devam etmektedir.
HAVELSAN’ın CMMI Seviye 3 değerlendirme kaydı, CMMI Enstitüsü’nün resmi web sayfasında (https://sas.cmmiinstitute.com/pars) yayınlanmıştır.

Kayıt: 11.11.2014
Güncelleme:3.9.2016