HAVELSAN Başarı Öyküsünü Agile Turkey Summit'te Paylaştı

“Agile (Çevik) Yazılım Geliştirme” metodolojileri hakkında çözüm işbirlikleri sağlama, güncel konular üzerine tartışma ve alandaki başarı öykülerini dinleme fırsatı sağlayan Agile Turkey Summit, 5 – 11 Ekim 2015 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşti.
 
Ulusal ve uluslararası çapta, alanında uzman eğitimci ve konuşmacıların seminer, eğitim ve konuşmaları ile geçen etkinliğe, HAVELSAN Yazılım Geliştirme Otomasyon Birimi Sistem Baş Mühendisi Dr. Eray Tüzün de konuşmacı olarak katıldı.
 
“HAVELSAN’da Tümleşik Yazılım Geliştirme Ortamı Dönüşümü” başlıklı sunumu ile Tüzün, Uygulama Yaşam Döngüsü Yönetim süreçlerinin büyük-ölçekli kurumsal ortam içerisine adaptasyonunu HAVELSAN başarı öyküsü olarak katılımcılarla paylaştı.
 
Türkiye’nin en büyük sistem ve entegrasyon şirketi olan HAVELSAN’ın 2012 yılında başlatmış olduğu Yazılım Geliştirme Ortamı (YGO) dönüşümü, yazılım geliştirme ortamı verimliliğini arttırma ve altyapı maliyetlerini düşürmeyi amaçlıyor.
 
2014 YILINDA ÖDÜLLERİ GETİREN PROJELERDEN BİRİ
“Yazılım Geliştirme Ortamı (YGO)”, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın 2014 yılı Verimlilik Proje Ödülleri’nde “Jüri Özel Ödülü”ne layık görülmüştü. Aynı yıl, YGO’nun da içinde bulunduğu projeleriyle HAVELSAN dünyanın en saygın iş ödüllerinden biri olan ve birçok dalda dünya çapında yılın en iyilerinin seçildiği “Stevie International Business Awards”a bilişim alanında adını yazdırmış ve “Yılın En İyi IT Departmanı” dalında “HAVELSAN Bilgi Sistemleri Yönetim Müdürlüğü” gümüş ödülün sahibi olmuştu.

Kayıt: 22.10.2015
Güncelleme:5.9.2016