HAVELSAN ile AZAIRTECH İşbirliği Yapacak

HAVELSAN, Azerbaycan’ın AZAIRTECHSERVIS firması ile İşbirliği Anlaşması imzaladı. ADEX 2016- Bakü fuarında imzalanan anlaşma ile iki kurum savunma ve bilişim alanlarında bundan böyle birlikte hareket edecek.

ADEX 2016 Fuarında imzalanan anlaşmaya HAVELSAN adına Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Öztekin ve Genel Müdür Ahmet Hamdi Atalay, AZAIRTECHSERVIS adına ise Yönetim Kurulu Başkanı Arif Rahimov imza koydu Anlaşma ile kardeş ülke Azerbaycan ile uzun yıllardır süren işbirliği ve teknoloji paylaşımının yeni bir boyut kazanması öngörülüyor. HAVELSAN ile AZAIRTECHSERVIS öncelikli olarak Komuta Kontrol Sistemleri ve Simülasyon alanındaki projelerde işbirliği yapacak.

İmza töreninde konuşan HAVELSAN Genel Müdürü Ahmet Hamdi Atalay, işbirliği anlaşmasının savunma ve bilişim projelerinde iki kurum için de muhtelif iş alanları açabileceğini dile getirerek; “Birlikte çalışabileceğimiz iş alanlarının araştırılması için ilk adımı atmış bulunuyoruz. İlerleyen dönemlerde bu çalışmaların projelere dönüşmesi için ekiplerimiz bir araya gelerek çalışacaklar. Bu önemli adımın iki kurum için de hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
AZAIRTECHSERVIS Yönetim Kurulu Başkanı Arif Rahimov da “HAVELSAN’ın güçlü ve alanında büyük başarılara imza atmış bir şirket olduğunu biliyor, yakından takip ediyoruz. Bu işbirliği anlaşmasının Azerbaycan projelerine güç katacağını ve önemli bir sinerji yaratacağını düşünüyoruz” dedi.

Kayıt: 28.9.2016
Güncelleme:20.1.2017