HAVELSAN-Suudi Arabistan İşbirliği

HAVELSAN, Suudi Arabistan’ın devlet şirketi ELM ile siber güvenlik ve e-devlet projelerinde işbirliği yapacak. ELM ve HAVELSAN arasında imzalanan protokol ile iki kurum, Suudi Arabistan’ın 2030 yılı vizyonu için yerelleşme ve yerlileşme stratejisinde de birlikte hareket edecek. İki kurum arasındaki işbirliğinde amaç, HAVELSAN’ın sahip olduğu tecrübe ve yetkinlikleri dost ve kardeş ülke Suudi Arabistan’ın da kullanımına açmak ve birlikte proje geliştirmek…

HAVELSAN- ELM arasında imzalanan İşbirliği Mutabakat Zaptına HAVELSAN adına HAVELSAN Genel Müdürü Ahmet Hamdi Atalay ile ELM Genel Müdür Yardımcısı Fahad Al-Shebel imza attı.

Atalay imza töreninde şöyle konuştu: “Dost ve kardeş ülke Suudi Arabistan ile işbirliği yapmaktan memnuniyet duyuyoruz. HAVELSAN sahip olduğu birikim ve tecrübeyi paylaşmaya ve çözüm üretmeye hazırdır. Yapılan anlaşma, diğer dost ve müttefik ülkelere de örnek olacak bir işbirliğidir. Bugün imzalarını attığımız anlaşmanın her iki ülke ve şirket için hayırlı olmasını diliyorum.”

ELM Genel Müdür Yardımcısı Fahad Al-Shebel de imzanın iki kurum için de faydalı iş fırsatları yaratacağına olan inancını belirtti ve “Bu işbirliğinin sonuçları ile ilgili son derece hevesliyiz” dedi.

https://www.arabmilitary.com/forums/egyarmy/10058-????????-????-???????-?????-??-????-???????-???????
 

Kayıt: 2.12.2016
Güncelleme:13.3.2017