HAVELSAN’a Dört Yıldız

6 Eylül 2016 tarihinde kurumların sürekli gelişimine yol gösterme ve yardımcı olma amacıyla hazırlanan Ulusal Kalite Hareketi (UKH)’ne katılan HAVELSAN, KALDER EFQM Mükemmellikte Yetkinlik Sözleşmesi’nde dört yıldız aldı. İstanbul’da düzenlenen 25. Kalite Kongresi’nde ilan edilen yetkinlik belgesini HAVELSAN adına Genel Müdür Yardımcısı Savaş Yanık aldı.

HAVELSAN, Ulusal Kalite Hareketi kapsamı ile adım attığı EFQM Mükemmellik Modelinde ‘İş Mükemmelliği Modeli Saha Değerlendirme Sürecini’ de başarıyla tamamlamış oldu.

HAVELSAN’ın hedefinin Ulusal Kalite Ödülü olduğunu söyleyen HAVELSAN Genel Müdürü Ahmet Hamdi Atalay, “Bu belge, kurumumuzun yönetim süreçlerimizin tüm aşamalarında yüksek kalite ve standartta performans gösterdiğimizi ortaya koyuyor. Bu yetkinlik belgesini almaktan mutluluk duymakla birlikte hedefimizi toplam kalite kapsamında ‘mükemmele ulaşmak’ olarak koyuyoruz” dedi.

EFQM MODELİ NEDİR?

Avrupa’daki kuruluşların sürdürülebilirlik açısından geliştirilmesi hedefiyle kurulan EFQM’in (Avrupa Kalite Yönetimi Vakfı) yürüttüğü Model, kuruluşların performansına, müşterilerine, çalışanlarına ve topluma yansıyan mükemmel sonuçlarına bağlı bir değerlendirme sağlıyor. Kurumun izlediği politika ve stratejinin uygun bir liderlik anlayışıyla yönlendirilme ilkesine dayanıyor.

Kayıt: 23.11.2016
Güncelleme:20.1.2017