HAVELSAN'dan Benzersiz Ve Orijinal Bir Program "Buluş-Tay"

BU KEZ DAVET SAVUNMA SEKTÖRÜNDEN?

300'e yakın akademisyen bir araya geldi ve savunma sanayii problemlerini çözmek için ter döktü. Türkiye'nin öncü savunma sanayi ve bilişim firması olan HAVELSAN'ın, Türkiye'de ilk defa Üniversite ile Sanayiyi Buluşturmayı, Teknoloji ile Araştırmayı Yanyana getirmeyi amaçladığı "Üniversite-Sanayi BULUŞ-tay'ı" 18 Haziran 2014 tarihinde Rixos Grand Ankara Otel'de gerçekleşti.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Davut Kavranoğlu ve Savunma Sanayii Müsteşarı Prof. Dr. İsmail Demir'in açılış konuşmalarıyla başlayan BULUŞ-TAY, Türkiye?nin önde gelen akademisyenlerini, tematik teknoloji alanında uzman HAVELSAN personeliyle buluşturdu.

ARAMA KONFERANSI FORMATINDA İŞBİRLİĞİ HAVELSAN'la çalışmak isteyen akademisyenlerle birebir görüşmeler yapılarak potansiyel işbirliği alanları/modellerinin değerlendirilmesine olanak sağlayan etkinliğe, 60'dan fazla üniversiteden 300'e yakın akademisyen katıldı. Etkinlikte 217 Araştırma-Geliştirme (Ar-Ge) / inovasyon projesinin ön görüşmesi yapıldı.

HAVELSAN'ın ülkemiz kaynaklarını etkin şekilde kullanma ve geliştirme amacıyla attığı bu büyük adım sonrası ön görüşmesi tamamlanan projeler, şimdi HAVELSAN tarafından değerlendirilip gerçeğe dönüştürülmeyi bekliyor. Savunma ve bilişim alanlarında Türkiye'nin dünya çapında rekabet gücünü arttırmak için en etkili yollardan birinin hali hazırda yurt dışından alınmakta olan kritik sistemler ile birlikte yenilikçi özgün ürünlerin üniversite-sanayi işbirliğiyle tasarlanması/geliştirilmesi olduğuna inanan HAVELSAN, ilkini bu sene gerçekleştirdiği Üniversite-Sanayi BULUŞTAY'ını her sene tekrarlanacak bir geleneğe çevirmek istiyor.

Kayıt: 23.6.2014
Güncelleme:3.9.2016