Katar Genelkurmay Başkanı HAVELSAN'da

Katar Genelkurmay Başkanı Ghanim bin Shaheen El- Ghanim, Ankara temasları kapsamında HAVELSAN Merkez tesislerini ziyaret etti. Simülatörler Sistemlerini ve Siber Savunma Teknolojileri Merkezini  inceleyen Katar Genelkurmay Başkanı El- Ghanim’e HAVELSAN Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Öztekin, Yönetim Kurulu Başkanvekili Taner Düvenci ve Genel Müdür Ahmet Hamdi Atalay eşlik etti.

HAVELSAN, Katar Hava Kuvvetleri helikopter pilotlarının eğitimi için AW139 Simülatör Merkezi Projesini yürütüyor. Proje kapsamında Uçuş ve Navigasyon Prosedürleri Eğiticisi, Kabin Ekibi Eğitim Simülatörü, Debrifing Sistemi ve Taktik Kontrol Merkezi teslimatları tamamlandı.

Katarlı Pilotlar Ankara’da Eğitiliyor

Bu kapsamda Katar Hava Kuvvetleri pilotlarının eğitimlerine HAVELSAN tesislerinde devam ediliyor. HAVELSAN mühendislerinin gururu olan ve Katar’da kurulan Eğitim Merkezinde yer almak üzere üretilen Tam Görev Simülatörü bu eğitimler için kullanılıyor. Katar Genelkurmay Başkanı El- Ghanim, HAVELSAN ziyaretinde simülatör intibak eğitimi alan eğitici ve pilotlarla bir araya geldi. AW 139 Simülatörü ile uzun bir süre uçuş yapan Katarlı Komutan, yıllar sonra kendisini genç bir pilot olarak hissettiğini söyledi ve simülatörün yapımında emeği geçen HAVELSAN görevlilerine teşekkür etti. Kendisine uçuş sertifikası ve uçuş anısında bir de bröve takdim edildi.

Kayıt: 13.8.2016
Güncelleme:5.9.2016