Küresel Teknolojik İlerleme Yarışında Üniversite-Sanayi İşbirliği

Türkiye'nin öncü savunma sanayi ve bilişim firması olan HAVELSAN, bir Üniversite-Sanayi İşbirliği Çalıştayı düzenleyerek;
Üniversite ile Sanayiyi Buluşturmayı, Teknoloji ile Araştırmayı Yanyana getirmeye hazırlanıyor. Savunma ve bilişim alanlarında Türkiye?nin dünya çapında rekabet gücünü arttırmak için en etkili yollardan birinin; teknolojik derinleşmeye önem vererek, hali hazırda yurt dışından alınmakta olan kritik sistemler ile birlikte yenilikçi özgün ürünlerin üniversite-sanayi işbirliğiyle tasarlanması/geliştirilmesi olduğuna inanan HAVELSAN, ülkemiz kaynaklarını etkin şekilde kullanma ve geliştirme amacıyla büyük bir adım atıyor.

Günümüzde; sanayideki endüstriyel araştırma-geliştirme faaliyetlerinin üniversitelerde yürütülen temel araştırmalardan beslenerek büyümesi kalkınmanın küresel bir kuralı haline gelmiştir. Bu farkındalık ile HAVELSAN tarafından gerçekleştirilecek BULUŞ-TAY'da, firmanın ana faaliyet konularıyla ("Bilişim ve Güvenlik Teknolojileri", "Komuta Kontrol ve Savaş Sistemleri", "Simülasyon Test ve Eğitim") ilgili Tematik Teknoloji Alanları hakkında bilgi alışverişi yapılacak olup bu tematik alanlarda Ar-Ge/inovasyon projeleri geliştirmek üzere; HAVELSAN'la çalışmak isteyen akademisyenlerle birebir görüşmeler yapılarak potansiyel işbirliği alanları/modellerinin değerlendirilmesi hedefleniyor.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık'ın katılımıyla (teşrifleri halinde), 18 Haziran 2014 tarihinde Rixos Grand Ankara'da gerçekleşecek olan BULUŞ-TAY'a, 80'den fazla devlet ve vakıf üniversitesi, 60'dan fazla teknoloji transfer ofisi, üniversite-sanayi işbirliği birimi ve araştırma merkezinden 300 civarında akademisyenin yanı sıra Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Savunma Sanayi Müsteşarlığı, MSB, TPE, TÜBİTAK, ÜSİMP, TTGV gibi kamu kurumlarında görev alan HAVELSAN Ar-Ge paydaşları davet edildi.

Etkinlik ajandası, tematik teknolojik alan listesi ve başvurular için usibulustay2014.havelsan.com.tr adresi ziyaret edilebilir. ** Bu basın bildirisiyle tüm basın - yayın mensuplarını Üniversite-Sanayi BULUŞ-TAYI'mıza davet etmekten ve etkinliğimizde aramızda görmekten memnuniyet duyarız.

Kayıt: 6.6.2014
Güncelleme:3.9.2016