NATO CAX FORUM 2014. TÜRKİYE Ağırladı, HAVELSAN Sponsor Oldu

NATO CAX FORUM 2014, İSTANBUL'DA GERÇEKLEŞTİ

NATO kapsamında bugüne kadar yaygın olarak kullanımda bulunan muharebe simülasyonu yazılımlarının çeşitli sunum faaliyetleriyle tanıtıldığı NATO Computer Assisted eXercise (CAX) Forum'u bu sene Türkiye ağırladı.

9.su düzenlenen NATO CAX Forum, 16 - 19 Eylül 2014 tarihleri arasında Harp Akademileri Komutanlığı, Atatürk Harp Oyunu ve Kültür Merkezi tesislerinde gerçekleşti.

Türkiye'nin önde gelen simülatör entegratörlerinden HAVELSAN'ın açılış kokteyli sponsorluğunu üstlendiği forumda oturumlar dört gün boyunca sürdü ve askeri CAX uygulamaları ile ilgili geleceğe yönelik gelişmeler ve teknolojiler de forum kapsamında katılımcıların bilgisine sunuldu.

Etkinlikte MGKMOS, MÜHASİM ve ATAKSİM Milli Taktik Çevre Yazılımı yetenekleri kapsamında tanıtımda bulunan HAVELSAN;
  • Müşterek görev kuvveti harekatının analizi için tasarlanmış ve gerçekleştirimi tamamlanarak TSK envanterine alınmış Müşterek Görev Kuvveti Harekatının Modellenmesi ve Simülasyonu (MGKMOS) yazılımını,
  • ATAKSİM projesi kapsamında geliştirilen Milli Taktik Çevre yazılımı kapsamındaki kabiliyetlerini ve
  • HAVELSAN tarafından bir altyapı yazılımı olarak geliştirilip birçok simülatör / simülasyon projesinde kullanılmış olan E-SİGMA (Entegre Simülasyon Geliştirme ve Modelleme Altyapısı - I.SMART, Integrated Simulation Architecture and Modelling) altyapısını da katılımcıların görüşlerine sundu.

Kayıt: 24.9.2014
Güncelleme:3.9.2016