Sağlık Bilişim Birlikte Çalışabilirlik Çalıştayı

Sağlık Bilişimi alanında faaliyet gösteren firmalar HAVELSAN’ın düzenlediği “Birlikte Çalışılabilirlik” Çalıştayı’nda bir araya geldi. Bilkent Otel’de düzenlenen toplantıya Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin ÖZDEBİR, HAVELSAN Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel ÖZTEKİN, HAVELSAN Genel Müdürü Ahmet Hamdi ATALAY ile üst düzey bürokratlar ve sağlık bilişimi alanında faaliyet gösteren firma temsilcileri katıldı.

 “Sağlıkta Bilişim Yadsınmaz”

HAVELSAN Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel ÖZTEKİN : “ Gerek özel sektörde gerek kamuda çok yol kat ettik. Bu toplantıda HAVELSAN’ın oluşturduğu iş ekosistemi ile firmaların uzmanlaşma alanlarında yapabilecekleri masaya yatırılacak. Uzmanlaşan firmaların ön plana çıktığını görüyoruz. Bu noktada ileriye gidebilmek için uzmanlaşma olmazsa olmazdır” dedi.

“Şirketler uzmanlaşmalı”

HAVELSAN Genel Müdürü Ahmet Hamdi ATALAY, büyüme yolundaki tüm şirketlerin uzmanlaşmaya yöneldiğini söyledi. ATALAY, “İş ekosistemimize dahil firmaların uzmanlaşmalarını bekliyoruz. Haziran ayında iş ekosistemimizle ilgili çalışma şeklimizi tüm Türkiye ve sektöre lanse edeceğiz. Birlikte çalışacağımız firmaların da tıpkı HAVELSAN gibi kendilerine belirlediği alanlarda uzmanlaşmasını bekliyoruz. Bir alanda uzmanlaşmak için de o alanın dikey uzmanlığı için her türlü gelişme ve mevzuat değişikliğini takip etmek gerekli. Sadece geçen yıl sağlıkla ilgili 400 adet mevzuat değişikliği yapılmış” dedi. Alana ait bilgi ve uzmanlığın önemini vurgulayan ATALAY, firmalara ‘birlikte çalışalım’ çağrısı yaptı.

“Uzmanlaşmayı tabana yaymak lazım”

Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin ÖZDEBİR uzmanlaşmak adına yapılan çalışmaların tabana yayılması gerektiğini vurgulayarak şöyle konuştu: “Dünyada hızlı bir rekabet var. Kilogramı daha fazla değer yaratacak ürünlerin ihracatına yönelmemiz lazım. Çin ve Hindistan gibi ülkeler bunu farklı şekillerde yapıyor, ama rekabet noktasında bizim daha fazla çalışmamız lazım. Bir başka kulvara yönelip bilgi ve teknoloji yoğun işler yapmamız lazım. Sadece mekanik değil bilgi ve teknoloji ile bütünleşmiş ürünleri ortaya koymalıyız.”
 
Açılış konuşmaları ardından HAVELSAN Siber, Güvenlik ve Bilişim Teknolojileri Genel Müdür Yardımcısı Yücel BAĞRIAÇIK, HAVELSAN’ın Sağlık Bilişimi Vizyonu başlıklı sunumunu yaptı. Sunum ardından oturumlar düzenlenen panellerle devam etti.

Kayıt: 17.5.2016
Güncelleme:5.9.2016