SEÇSİS'e Bir Ödül Daha

HAVELSAN, SEÇSİS uygulama yazılımı ile Türkiye Bilişim Derneği’nin (TBD) Hizmet Ödülü’ne layık görüldü. Ödülü, HAVELSAN Siber Güvenlik ve Bilişim Teknolojileri Genel Müdür Yardımcısı Yücel Bağrıaçık aldı.

TBD 32. Ulusal Bilişim Kurultayı sonrası düzenlenen Bilişim Hizmet Ödülleri Töreni’nde HAVELSAN, akıllı çözümü SEÇSİS ile Yılın Projesi Özel Ödülü’nü aldı. HAVELSAN adına ödülü Siber Güvenlik ve Bilişim Teknolojileri Genel Müdür Yardımcısı Yücel Bağrıaçık, TBD Yönetim Kurulu Başkanı İlker Tabak’ın elinden aldı.

E-devlet projelerinin önde gelen sistemlerinden olan SEÇSİS Projesi, seçmenlerin kimlik ve adres bilgilerinin elektronik ortama aktarılmasıyla her türlü bilginin merkezi yapıda ulaşılabilir olmasını sağlıyor. Seçimlerin hızlı, sağlıklı, ekonomik ve şeffaf bir biçimde gerçekleştirilebilmesi ve sonuçların her kesimden izlenebilmesine olanak tanıyor. Milli tasarım ve yazılım ile geliştirilen sistem, yüksek güvenlik önlemleri ile her türlü zafiyeti ortadan kaldırıyor.

SEÇSİS Projesi, daha önce de TÜSİAD ve Türkiye Bilişim Vakfı (TBV) tarafından düzenlenen 5. eTR ödüllerinde “Kamudan Vatandaşa e-Hizmetler” kategorisinde birincilik ödülü almıştı...

Kayıt: 11.12.2015
Güncelleme:5.9.2016