Siber Güvenlikte İşbirliği - Havelsan İş Ekosistemi Buluştayı

HAVELSAN’ın ev sahipliğini yaptığı 2. HAVELSAN İş Ekosistem Buluştayı ‘Siber Güvenlik’ teması ile 20 Eylül 2016 tarihinde Bilkent Otel’de gerçekleştirildi. HAVELSAN Genel Müdürü Ahmet Hamdi Atalay; “Siber Güvenlik pazarında oluşturulan sinerji, milli ürünlere dönüşecek” dedi.

HAVELSAN’ın iş ekosistemi ile büyüme stratejisinin bir sonucu olarak geleneksel hale gelen İş Ekosistemi Buluştaylarının ikincisi Siber Güvenlik teması ile gerçekleştirildi. HAVELSAN Genel Müdürü Ahmet Hamdi Atalay, bu alanda çalışan firmaları bir araya getirerek yetenekleri birleştirmeyi ve sinerji oluşturarak Türkiye'nin ihtiyacı olan yerli ve milli çözümleri en hızlı şekilde pazara sunmayı hedeflediklerini belirtti.

HAVELSAN'ın siber güvenlik konusunda üstlendiği misyon dolayısıyla, bu alanda faaliyet gösteren ve belli bir yetkinliğe sahip akademisyenler ve firmalarla iş birliği yapmaya büyük önem verdiklerini ifade eden Atalay, hızla artan siber tehditlere karşı yetişmiş insan gücünün büyük önem taşıdığının da altını çizdi.

HAVELSAN-Bilkent-ODTÜ İş Birliği

Açılış konuşmasının ardından HAVELSAN, ODTÜ ve Bilkent Üniversiteleri ile kurumsal ve sürekli birliktelik için İş Ekosistemi Protokolü imzalandı. Protokole Bilkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdullah Atalar, ODTÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Verşan Kök ve HAVELSAN Genel Müdürü Ahmet Hamdi Atalay imza koydu.

Etkinlik devamında, sektörde siber güvenlik faaliyetleri gerçekleştirilen davetli firmalarla birebir HAVELSAN siber güvenlik iş ekosistemi kapsamında iş fırsatları ve işbirliği alanları görüşülerek bu kapsamda firma envanteri ile yetenek matriksi oluşturuldu.

Kayıt: 21.9.2016
Güncelleme:20.1.2017